Fenntartható boldogság

Gondolattérképet készítettünk a gyerekekkel közösen az elmúlt 9 hónap témaköreiről. Mindenki kiemelte a számára legkedvesebb témát, és néhány szóban el is mondta, hogy miért áll közel hozzá.

Egy megkezdett mondatokat tartalmazó feladatlap segítségével a gyerekek személyre szabottan megfogalmazhatták, hogy mit jelent számukra a boldogság, mi a kedvenc technikájuk a boldogság elérésében, miben változtak az elmúlt hónapok alatt. A közösség boldogságélményeivel folytattuk, amelyek megváltoztatták az osztály tagjainak egymáshoz való viszonyát, a közösség arcát. Végül a közelgő szünidő örömteli pillanatait képzeltük el, és a megtanult boldogságfokozó technikákat beletettük a képzeletbeli hátizsákunkba, amit minden nyári programunkra magunkkal viszünk majd.

Baksa Brigitta