Hála – szeptember

A 2. osztályban az év eleji, szeptemberi első boldogságóra témánk a Hála gyakorlása volt. Bevezetésként beszélgettem a gyerekekkel, összegyűjtöttük emlékeinket a múlt évi videós boldogságóránkról, ami az Apró örömeinkről szólt.

A téma bevezetéseként csoportmunkában a gyerekek megoldottak egy keresztrejtvényt, aminek megfejtése a hála szó volt. Ezután csoportban gondolattérképet készítettek arról, hogy mit is jelent számukra a hála. Megbeszéltük a gondolatokat, majd következett a terem hátsó részében, párnákon ülve közösen meghallgatott hálamese. A mesét egy saját kezűleg készített Meseládából húztuk elő.Megbeszéltük,hogyők mit tettek volna a főhős helyében, és hogyan segítettek volna neki. Végezetül mindenki készített egy hálarajzot, amin megjelenítette, ő kinek és miért hálás. Közben meghallgattuk Bagdi Bella Szép nap, ölelj most át engem című boldogságdalát.

Nagy Zsuzsanna