Szeretettel köszöntjük Önt az Úri Szent Imre Általános Iskola és AMI honlapján. Honlapunkkal szeretnénk bemutatni intézményünket, az itt folyó oktató-nevelő munkát, tanulóink és pedagógusaink által elért eredményeinket. A jövőben igyekszünk hasznos információkkal szolgálni a tanévvel kapcsolatos aktualitásokról, az időszerű és fontos dolgokról.

Megismerkedhet iskolai dokumentumainkkal, a tanév rendjével, valamint az ettől eltérő kardinális változásokkal.

Igyekszünk bemutatni tanulóink eredményeit, kiemelkedő teljesítményeit, a tanév során megrendezett ünnepeinket, rendezvényeinket.

Iskolánkról

Az Úri Szent Imre Általános Iskola és AMI általános iskolai intézményegysége nyolc évfolyamos, Úri egyetlen ilyen intézménye.

Tanulóink létszáma 180 fő körül mozog. Nevelőtestületünk szakmailag képzett, munkájukat szerető, többségében magasan minősített pedagógusokból áll.

Küldetésünk a gyermekek személyiségének fejlesztése, a gyermekek minél többoldalú megismerése, megértése, feltétel nélküli szeretete. Az egyénileg különböző érési folyamatok figyelembe vétele, és a külső fejlesztő hatások tervszerű, és céltudatos összehangolása.

Intézményünk dolgozóiként valljuk azt a szemléletet, hogy gyermekeink egyéni képességeinek kibontakoztatása, s a tanulási motivációjának megtartása érdekében mi törekszünk olyan intézményként működni, amelyben gyermekeink jól érzik magukat.

Szoros kapcsolatot tartunk a szülőkkel. Érdekünk, hogy gyermekeink szülei elégedettek legyenek. Problémáikat igyekszünk megoldani. Minden olyan javaslatukat, amelyek előremutatatóak, igyekszünk felhasználni munkánk során.

Kiemelt fontosságúnak tartjuk a tehetséggondozást és felzárkóztatást. Ezek érdekében versenyeken, pályázatokon veszünk részt. 2012. szeptemberétől bevezettük az alsó tagozaton az iskolaotthonos oktatási formát.

A 2015/16-os tanévtől bevezettük a 4. évfolyamtól felmenő rendszerben a 2. idegen nyelvoktatást: a német nyelv oktatása választható tantárgyként valósul meg. Ezzel igyekszünk megfelelni a kor kihívásainak és biztosítani a megfelelő idegen nyelvtudást a tehetséges tanulók számára.

Igen sok hagyományt teremtettünk, s egyúttal folyamatos innovációs tevékenységet végzünk.

Minden nehézség, gát ellenére mi továbbra is hiszünk a nevelés lehetőségében, munkánk fontosságában, tisztában vagyunk felelősségünkkel.

Minden gyermeket nagyon nagy szeretettel várunk iskolánkba, a szeretetteljes, családias légkörbe.

Demeterné Ecseri Katalin