Apró örömeink – március

A tavasz első hónapjának, márciusnak a boldogságóráján a téma az apró örömeink volt. A téma már nem volt ismeretlen az osztály számára, mivel a tavalyi videós boldogságóránkon is erről volt szó. Elsőként képekről kellett örömöket összegyűjteniük, majd megbeszéltük, kinek milyen apró öröme van az életben.

Jó volt hallgatni, hogy a gyerekek szívesen beszélnek ezekről az élményeikről, és hogy mennyivel könnyebben észreveszik ezeket a dolgokat, mint sokszor a felnőttek. Az örömeinket csoportosítottuk az érzékszerveink alapján, majd egy labdás játékot is játszottunk velük: mondtam egy érzékszervet, és akinek dobtam, annak mondania kellett hozzá egy örömöt. Csoportmunkában minél több érzékszerveinkhez kapcsolódó örömöt kellett gyűjteniük.

Meghallgattuk a mesét, beszélgettünk róla, majd végül következett a rajzos feladat: rajzot készítettünk az apró örömeinkről, kiraktuk ezeket a teremben, mert még lehetett hozzájuk írni, rajzolni a továbbiakban is.

Nagy Zsuzsanna