Nagyon nagy lelkesedéssel készült az osztály erre az órára, mivel még ilyen nem volt. Kíváncsiak voltak, hogy vajon milyen is lesz. Előzetes felkészülés alapján mindenki keresett otthon képeket, ami a boldogságot idézi. Az órán megbeszéltük, hogy ki miért azt a képet választotta, amit. Ez után az érzékszerveink segítségével jártuk körbe a boldogságot.  Azt elemezgettük, hogy az egyes érzékszerveink által milyen boldogság érhet minket.

Következett a Nevettesd meg a társadat! Játék. A legkülönfélébb eszközöket bevetve próbálták a gyerekek egymást megnevettetni. Nagyon örültek a gyerekek, amikor ez sikerült. Különböző arckifejezések közül azokat válogatták ki, ami boldogságot tükröz.

A legjobban az a játék tetszett, amikor mindenki húzott egy nevet. Elé kellett állni, akit húzott, és a következő mondatot kellett befejezni. Pistit azért lehet szeretni, mert……………………………. Olyan szép dolgokat fogalmaztak meg egymásnak, amivel nagy örömet okoztak társaiknak.

Mindenkinek nagyon tetszett ez az óra. Jövő tanévben minden hónapban tervezünk ilyet.