Téma: Egészséges életmód

Kilencedik boldogságóránk témája az egészséges életmód. A témát nem egy órán, hanem egész hónap folyamán dolgoztuk fel.

Két feladatot is igyekeztünk megvalósítani: interjúkészítés és kalandpark tervezés.

A kalandparkokat csoportmunkában terveztük meg. Több 4-5 fős csapat együtt, közös ötletek alapján tervezte, rajzolta meg áhított kalandparkját. Születtek egyszerűbb, bonyolultabb tervek is.

A másik feladatot egyénileg végezték el a diákok. Interjút kellett készíteni egy sportolóval. Mivel többen járnak valamilyen edzésre, számukra kézenfekvő volt, hogy edzőjükkel beszélgetnek. Egy szerencsés diák családi körben is beszélgethetett egy autóversenyzővel.

Egy tanuló pedig a néhány hónapja intézményünkben dolgozó testnevelő tanárt faggatta kérdéseivel, aki „civilben” futballista is.

Többen képekkel illusztrálták az elkészült beszélgetést: versenyekről, elnyert kupákról, mérkőzésen elkapott érdekes pillanatokról csatoltak munkájukhoz képeket.

Horváth Violetta