Téma: Célok, célkitűzések

December utolsó és január első osztályfőnöki óráján a Boldogságórák 5. témakörével, a Célok, célkitűzések témával foglalkoztunk. Az első félév végének közeledtével ez különösen aktuális volt számunkra.

Első feladatként mindenki saját maga számára fogalmazott meg 6 témakörben – család, iskola, pihenés, barátok, fizikai, tárgyak- különböző célokat. Ezeket a végén címszavakban összegyűjtöttük egy nagy táblázat formájában, amelyet felrajzoltunk a táblára is.

Ezután következtek az osztálycélok. Minden diák felírhatta a számára fontos, de az egész osztályközösséget érintő célt, célokat. A lapra felkerült ötleteket közösen megvitattuk.

A januári órán konkrét, rövidtávú célkitűzés megfogalmazása következett: a ”félévi értesítő elkészítése”, majd ehhez képest az év végi tanulmányi eredmény javításával kapcsolatos tervek, teendők megfogalmazása.

Több diák elmondta távolabbi terveit: hol, milyen középiskolában szeretne továbbtanulni, majd kiegészítette, hogy szerinte ehhez mit kellene tennie.

Horváth Violetta