Téma: Optimizmus

Szókártyákat segítségével három csoportra bontottuk az osztályt. Voltak pozitív, negatív és közömbösen gondolkodó csoportok. Álarcot készítettek csoportjuknak megfelelő arckifejezéssel.

Megoldottak a gyerekek egy rejtvényt, s megbeszéltük a megoldásként kapott optimizmus szó jelentését. Beszélgettünk arról, milyen a pesszimista gondolkodás, s mit jelent, ha valaki közömbös.

Elolvastuk a Nekeresd térképen mesét, s a végén elmondhatták érzéseiket a hallottakról egy választott álarc mögé bújva. Megerősítettük, hogy a pozitív gondolkodás mennyivel boldogabbá teszi mindennapjainkat.

A három csoport a mesevilágból szereplőket gyűjtött a különböző gondolkodásmódról.

Aki vállalta, megosztotta velünk pesszimistaként megélt élményét, s az osztály elmondhatta, hogyan lehetett volna azt optimistán szemlélni.

Baksa Brigitta