Célok kitűzése

Az osztállyal közös cél kitűzését határoztuk el. Egy olyan osztálykirándulást terveztünk, amelynek előkészületeiben mindenki részt vesz. Kiválasztottuk az úti célt, és kijelöltük, hogy kinek mi lesz a feladata. Meghatároztuk a határidőket is, hogy a vállalt feladatokat mikorra kell teljesíteni. Három-négy fős csoportok alakultak a program megtervezésére, az utazási lehetőségek felderítésére, a belépődíjak megtudakolására, a költségek kiszámítására.

A csoportok egymásra voltak utalva, meg kellett osztaniuk az információkat. Az együttműködő tervezés pozitív hozadéka volt a kisebb munkacsoportok összekovácsolódása, a felelősség tudatosulása a közös cél elérésében. A megküzdéséi stratégiák kialakítása a felmerülő akadályok leküzdésében. A segítő személyek megtalálása erősítette az osztály külső kapcsolatainak építését is. A közös munka eredménye a megvalósult jó hangulatú kirándulás volt.

Baksa Brigitta