Megbocsátás

A megbocsátás téma feldolgozásához a Recefice Állattanoda meséjét választottuk kerettörténetnek, amelyet drámapedagógiai módszerrel dolgoztunk fel. A gyerekek kiválasztottak egy-egy szereplőt, akinek a „bőrébe bújva” eljátszották a történetet. A szerepbe lépés nemcsak a mese megelevenítését tette lehetővé, hanem az állatok jellemvonásainak, tetteinek, megnyilvánulásainak elemzését is előkészített.

A történet saját élmények előhívását, és megbeszélését is segítette. A bocsánatkérés módjának többféle változatát az osztály tanulói csoportokban vitatták meg. Végül megosztottuk egymással a kooperatív munka eredményeit. A megbocsátás érzésének örömét is megosztotta a közösséggel az, akinek már volt része ilyen élményben.

Baksa Brigitta