Úri Szent Imre Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

2244 Úri, Rákóczi út 35.
📞: +36 30 517 5021
📧: szentimre.uri@cegleditk.hu
OM kód: 202976

Iskolánk felvételi körzete: Úri község közigazgatási területe

logonagy

A művészetoktatás segítségével növendékeink alkotó módon tanulják meg a zene és a tánc minden eszköztárát alkalmazni - ritmus, dinamika, dallam, harmónia, testmozgás, tánclépés –, vagyis érteni és beszélni fogják a zene és a tánc nyelvét.

Írta: Lukács Ildikó
       tagintézmény-vezető

A művészetoktatás segítségével növendékeink alkotó módon tanulják meg a zene és a tánc minden eszköztárát alkalmazni - ritmus, dinamika, dallam, harmónia, testmozgás, tánclépés –, vagyis érteni és beszélni fogják a zene és a tánc nyelvét.

A képzés során figyelembe vesszük az életkori sajátosságokat, a tanulók érdeklődésére, tehetségére építve alakítjuk készségeiket és gyarapítjuk ismereteiket. Törekszünk a gyermekek fizikai állóképességének, ügyességének, cselekvő biztonságának, ritmusérzékének, hallásának, tér- és formaérzékének fejlesztésére, gazdagítására, kibontakoztatva a tanulók kreativitását, improvizációs képességét. Egészséges életmódra, magabiztosságra, határozottságra, érzelmi nyitottságra nevelünk. A művészeti nevelés hozzájárul ahhoz is, hogy a tanulók személyisége nyitottá váljon a közösségi alkotó tevékenység és a művészetek iránt. Az iskolánkban folyó képzés lehetőséget nyújt az esztétikai érzékenység, fogékonyság alakítása mellett a zene megszólaltatásához szükséges hangszeres készségek megszerzésére, a zenei ismeretek átadására és minden zenei tevékenység tudatosítására. Művészeti iskolánk törekszik az egyetemes kultúra, az európai műveltség, a nemzeti, népi hagyományok, értékek átadására és az értékmegőrzés formáinak kialakítására.

A művészeti oktatásunk a különböző műfajok (nem csak zenei) sajátosságait, a művészi megjelenítés módjait ismerteti meg a tanulókkal. Célunk az is, hogy az önkifejezés eszköztárának gazdagításával a zene és más művészetek alkalmazására, befogadására készítsük fel növendékeinket. Minden tanévben tartunk zenei- képzőművészeti versenyt, melyben a növendékek zenehallgatás közben festenek. („Fess mesét”, „Tánc a zenében”, „Zene és az évszakok”, „Zene és a tenger”) A pályaművekből nagy érdeklődést keltő kiállításokat szervezünk a szülők és a község lakói részére.

Fontosnak tartjuk, hogy az általános iskolákból kiszorult művészeti nevelést, az ifjúság teljes értékű személyiséggé formálását zene- és táncoktatásunkkal egyensúlyozni tudjuk.

A gyermekekre gyakorolt személyes hatásunk egyedülálló a közoktatási intézményrendszerben, hiszen csak ebben az intézménytípusban zajlik egyéni oktatás.

Nevelői munkánk

A hónap szülöttei

A hét verse

0425