Az őszi közös túra után ismét együtt indult útnak az 5. és a 6. osztály. A Liszt Ferenc Repülőtérre indultunk egy 3 órás reptérlátogatásra. Az Aeroparkot sajnos nem láthattuk, mivel még nem fejezték be az áthelyezését, de mindenki kapott egy kupont, hogy később meglátogathassa.

Az első nagy élmény a biztonsági ellenőrzés volt, ahol fegyveres őrök között kellett átvonulnunk, minden fémes dolgot a futószalagra helyeznünk, majd így mehettünk át az ellenőrző kapun. Hárman be is sípoltunk, de az első rémület után elmondták, hogy olykor ok nélkül is sípol a kapu, hogy ne lankadjon az őrök figyelme.

Túravezetőnk sok érdekességet mesélt a reptérről, szabályokról, gépekről, landolásról, felszállásról.

A gurulóúton és a futópálya mellett közelről láthattuk a parkoló, felszálló, landoló kisebb-nagyobb gépeket. A pilóták kedvesen integettek a pilótafülkéből a csapatnak. A pálya mellett lakó ürgekolónia is csatlakozott a gyerekekhez és figyelték a repülőket.

Látogatást tehettünk a központi tűzoltóbázison is. Közelről láthattuk a hatalmas tűzoltó autókat, a félelmetes, 3 emelet magasba nyúló csöveket, amelyeken riasztás esetén a tűzoltóknak le kell csúsznia. Aki itt szeretne tűzoltó lenni, annak bizony komoly kiképzésen kell átesnie.

A kedvünkért kivilágítottak egy futópályát, amely így, fényes nappal is gyönyörű látványt nyújtott.

A legizgalmasabb esemény, mikor a futópálya vonalában állva a fejünk felett húztak el repülők kb. 30 méter magasságban. Ezek között volt egy hatalmas, négy hajtóműves teherszállító, ami borjúkért jött Magyarországra. Hazafelé találkozhattunk a bocikat szállító kamionokkal is.

A reptérlátogatás után kis kikapcsolódásként még fagyiztunk egyet, és indultunk haza.

Nagyon jól éreztük magunkat ezen a nem mindennapi kiránduláson.

Hírek - 2016/2017