A napközis tábor második hete folyamán az időjárás kevésbé volt kegyes hozzánk, túlzott hőség, zivatarok nehezítették a programok megvalósítását.

Hétfőn az esőfelhők elvonulásáig filmezéssel töltöttük az időt. Ebéd után szerencsére kisütött a nap, így meglátogathattuk a Fazekas tanyát, ahol megsimogathattuk a már ismert pacikat, megnézhettük az őzeket, kisebb-nagyobb malackákat, barátkozhattunk a nyuszikkal, kutyusokkal.

Kedden a meleg ellenére jó hangulatban telt a sorverseny. A lelkes kis csapatok különféle ügyességi feladatokat oldottak meg. A délután a kézművesség jegyében telt. Csuhéangyalkákat, nemezvirágokat készítettünk.

Szerdán pihentetőbb programok következtek. Hennáztunk, arcot festettünk, aszfaltrajz-verseny rendeztünk, emellett jókat játszottunk a fák árnyékában. Délután jólesett a szinte már elviselhetetlen hőség elől filmezni a Művelődési Ház hűvösében.

Csütörtökön ismét a kézügyességünket, kreativitásunkat tettük próbára: gipszet öntöttünk – festettünk, karkötőket, nyakláncokat készítettünk fonalból, szívószálból, boszorkánylépcsős, tojástartós hernyócskákat gyártottunk, zokniból mókás zoknipolipokat varrtunk- vágtunk, szélforgókat fabrikáltunk.

Délután a Hófehérek és a hét törpe meséje köré épített játékos vetélkedőt rendeztünk.

Pénteken a vízé és a lufiké volt a főszerep, a játékos, vizes sorversenyek után a játszótéren pihentünk kicsit.

Az utolsó délutánt ismét a Művelődési Házban töltöttük, ahol just dance videókkal, tánccal, limbózással, táncos feladatokkal, majd egy filmmel zártuk a tábort.

Köszönjük szépen külsős segítségünknek és egykori nyolcadikosainknak a lelkes támogatást, segítséget!

Horváth Violetta

Hírek - 2016/2017