Hatvan

A mai napon Hatvan felé vette útját a napközis táboros gyerekcsapat négy kísérő, Bakosné Szécsényi Bernadett, Dr. Baksa Brigitta, Nagyné Barbara és Horváth Violetta kíséretében.  Először a Széchenyi Zsigmond Vadászati Múzeumot tekintettük meg. Érdekes dolgokat láthattunk a vadászmesterség történetéről, a Kárpát –medence élőhelyeiről és vadfajairól, a halászmesterség és a horgászat fejlődéséről, a vadászat történetéről, betekinthettünk egy barokk vadászkonyhába, gyönyörű trófeákat csodálhattunk meg.

Hatvan

Ezután kis pihenőt tartottuk a Zagyva partján, egy játszótéren. Majd Kóka felé vettük az irányt, ahol megtekinthettünk egy 15. századi kutat, a Bereg-kutat, amely egykor egy kolostor víznyerő helye volt. Baksa Brigitta néprajzkutató érdekességet is mesélt a gyerekeknek a kút múltjáról, megtudhattuk, hogy a híres tavaszi hadjárat során, 1848. április 5-én ennek a kútnak vizéből ivott Kossuth Lajos, Görgey Artúr. A korsót, amelyből ittak, ereklyeként kezelte ezután a család, ma is őrzik a helyi múzeumban.

Hazafelé megálltunk fagyizni a nagy kánikulában, majd visszatértünk Úriba.