Írta: Lukács Ildikó
       tagintézmény-vezető

Minden oktató-nevelő munka eredményességének egyik meghatározója, hogy a tanulók mögött milyen családi háttér áll. Ez a művészetoktatás terén még inkább igaz. A pedagógusok és szülők együttműködésével a személyiség formálása sokkal eredményesebb. Mindent elkövetünk, hogy a szülőket érzelmileg megnyerjük a művészeti nevelés ügyének, ezért állandó kapcsolatban vagyunk velük.

Művészeti iskolánkban mindig egyenrangú partnerként kezeljük a szülőt, kiépítve a kölcsönös bizalmat és tapintatot. A nap bármely időszakában megteremtjük annak a lehetőségét, hogy egy szülő bármikor felkereshesse gyermeke pedagógusát. Minőségi munkát csak ebben a tartalmas kapcsolatban lehet végezni és elégedettségüket csak ilyen módon lehetséges kiérdemelni. Felméréseink alapján egyértelműen bebizonyosodott hogy ott lehet színvonalas, eredményes munkát végezni, ahol a tanár mellett a szülő is partner a gyermek nevelésében.

Nevelői munkánk